Zaproszenie

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na kolejną, już III Konferencję Rak Piersi u Młodych Kobiet. Tak jak w trakcie wcześniejszych spotkań chcemy poruszyć tematy, które mogą być szczególnie interesujące dla młodych pacjentek. Będzie więc mowa o badaniach genetycznych i zabiegach zmniejszających ryzyko wystąpienia nowotworów. Odbędzie się także debata przedstawiająca możliwości zabezpieczenia płodności u chorych na raka piersi i wykłady: na temat macierzyństwa nosicielek mutacji w genach BRCA oraz nadzoru nad ciążą pacjentek po leczeniu raka piersi.

Podczas sesji chirurgicznej pacjentki porozmawiają z ekspertami na temat rodzaju zabiegu operacyjnego – leczenia oszczędzającego i mastektomii, a także o rodzajach rekonstrukcji piersi. W trakcie sesji poświęconej leczeniu systemowemu i radioterapii będzie mowa o znaczeniu całkowitej odpowiedzi patomorfologicznej, hormonoterapii po leczeniu operacyjnym, nowych technikach stosowanych w radioterapii raka piersi i zostanie przeprowadzona ważna, i trudna rozmowa na temat życia z zaawansowaną chorobą.

Jak zawsze w trakcie naszych konferencji dla młodych chorych przewidziano sporo miejsca na tematy związane z rehabilitacją i fizjoterapią. Nie zapominamy o ogromnej roli wsparcia i tym razem proponujemy wykład o wsparciu dla partnera chorej na raka piersi. O praktycznych możliwościach pomocy będą również mówiły przedstawicielki organizacji pacjenckich. Będzie także przedstawiony wykład na temat seksualności w trakcie leczenia i po chorobie nowotworowej.

Niestety w tym roku nadal nie możemy spotkać się w większym gronie.

Proponujemy spotkanie hybrydowe, które odbędzie się w Hotelu Sheraton (ul. Bukowska 3/9, Poznań). Liczbę osób, która będzie mogła bezpośrednio uczestniczyć w konferencji określi sytuacja epidemiologiczna. Za to ilość uczestników on-line jest nieograniczona (transmisja wydarzenia, poza dedykowaną platformą, będzie się odbywała również za pośrednictwem Facebooka WCO), a udział w konferencji jest bezpłatny!

Przewidujemy dwie formy rejestracji:

 1. dla uczestników, którzy będą chcieli wziąć udział w konferencji stacjonarnie (limit - 50 osób), rejestracja w terminie 28.02.2022 - 28.03.2022 oraz
 2. dla uczestników, którzy będą chcieli wziąć udział w konferencji online (limit - 500 osób), rejestracja w terminie 29.03.2022 - 18.05.2022

Serdecznie zapraszamy!!!

prof. UM dr hab. Maria Małgorzata Litwiniuk prof. UM dr hab.
Maria Małgorzata Litwiniuk
Przewodnicząca Komitetu Naukowego
dr n. med. Joanna Kufel-Grabowska dr n. med.
Joanna Kufel-Grabowska
Przewodnicząca Komitetu Naukowego

Komitet naukowy

 • Zdjęcie Julian Malickiprof. dr hab.
  Julian Malicki
 • Zdjęcie Maria Małgorzata Litwiniukprof. UM dr hab.
  Maria Małgorzata Litwiniuk
 • Zdjęcie Rodryg Ramlauprof. dr hab.
  Rodryg Ramlau
 • Zdjęcie Sylwia Grodecka-Gazdeckaprof. dr hab.
  Sylwia Grodecka-Gazdecka
 • Zdjęcie Joanna Kufel-Grabowskadr n. med.
  Joanna Kufel-Grabowska
 • Zdjęcie Renata Szoszkiewiczdr n. med.
  Renata Szoszkiewicz
 • Zdjęcie Janusz Wasiewiczdr n. med.
  Janusz Wasiewicz
 • Zdjęcie Sławomir Marszałekdr hab. n. o kult. fiz.
  Sławomir Marszałek

Komitet organizacyjny

 • dr n. med. Joanna Kufel-Grabowska
 • dr n. med. Renata Szoszkiewicz

Biuro konferencyjne

biuro@wco.pl

Dział Szkoleń i Współpracy Naukowej
Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
tel. 61 88 50 801

Sponsorzy

Patronat honorowy