Aktualności

Bieg po zdrowie - relacja

        Terenowy Oddział Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Onkologicznych w Poznaniu uczestniczył w I Poznańskim Biegu i Konferencji „Wyprzedzić raka”. Impreza składała się z 2 części: biegu oraz konferencji dla pracowników służby zdrowia. O godzinie 10 rozpoczął się bieg a na starcie stawiło się 66 osób. Bieg organizowany był we współpracy z POSiR-em oraz z Wyższą Szkołą Bankową w ramach imprezy "Pogoń za rektorem". Nasi uczestnicy wyróżniali się białymi koszulkami z logo, przygotowanych specjalnie na tę imprezę. Wśród uczestników biegu rozpropagowano materiały informacyjne związane z prewencją pierwotną nowotworów (Europejski Kodeks Walki z Rakiem) i profilaktyką raka piersi.

    Jest nam szczególnie miło, ponieważ mogliśmy czynnie uczestniczyć w tej imprezie. Chętne osoby ze stowarzyszenia spotkały się na Malcie i podzieliły na dwie grupy. Część koleżanek prowadziło biuro rejestracyjne na stracie biegu, czuwało nad listą startową, rozdawało koszulki i materiały informacyjne. Dla biegaczy, którzy zajęli 3 pierwsze miejsca przewidziano nagrody (kije do Nordic Walking). Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali okolicznościowe certyfikaty podpisane przez Prezydenta m. Poznania Macieja Frankiewicza. Nagrody wręczali dr Dawid Murawa -Oddział Chirurgii Onkologicznej i Ogólnej oraz mgr Justyna Szczygielska - Prezes Stowarzyszenia Pielęgniarek Onkologicznych w Poznaniu. Druga grupa uczestniczyła w organizacji konferencji, rozdawała materiały konferencyjne i certyfikaty, prowadziła naukę samobadania piersi na fantomie, promowała nasze stowarzyszenie wśród uczestników konferencji.

Na konferencji nasz kolega mgr Maciej Krajewski  wygłosił wykład dotyczący zadań opieki i rehabilitacji kobiet po mastektomii.

Część osób brało udział w konferencji jako słuchacze.

    Pogoda dopisała i mam nadzieje ze oprócz pracy była to również przyjemność w tą październikową sobotę. Bardzo dziękuję wszystkim koleżankom za czynny udział.

 

                                                                                                Justyna Szczygielska


Data publikacji: 30-10-2008
« wstecz